Nõrk turvatunne - madala stressitaluvuse algpõhjusFüsioloogilise stressi eesmärgiks on mobiliseerida keha võimalused rünnakuks või kaitseks. See toimib stressihormoonide ja sümpaatilise närvisüsteemi kaudu.
Krooniline stress väga levinudSeepärast ei ole üllatav, et hiljutised uuringud on näidanud selle kroonilise füsioloogilise stressi palju suuremat levikut kui seni arvati. Kroonilise stressi all kannatab väga suur osa elanikkonnast ning see on seostatav kõige levinumate krooniliste haigustega, s.h. südameveresoonkonna häiringute (arterioskleroos ja kõrgvererõhutõbi), täiskasvanute (2. tüüp) suhkrutõve, reuma, immuunsüsteemi häirete ja vähiga. See on samuti seostatav tänapäeval üldlevinud unehäiretega, depressioonide, ängistuse ja pingetega.
Hiljuti on uuringutega leitud, et füsioloogilise stressi tase võib olla kõrge, ilma et inimene seda kuidagi tunnetaks. Ellujäämisele orienteeritud käituminePsühholoogiliselt aktiveerib see teadlik või ebateadlik ohutunne vastureaktsioonina instinktiivse ellujäämissoovi. Seetõttu hakatakse tegevuses lähtuma rohkem isiklikest huvidest ning kaldutakse olema hoolimatud teiste suhtes, s.t. käitutakse egoistlikult. See primitiivne "võitlus ellujäämise eest" võib ilmneda näiteks iseenese agressiivse maksmapanekuna, jõuvõtetena ja kõrkusena. Lisaks on uuringud näidanud, et stress pärsib intellekti toimimist, mis alandab intelligentsust ja loovust. Vaadake pilti all.TM arendab põhiturvatunnetAju-uurimine on kinnitanud, et TM arendab põhiturvatunnet ja aju kõrgemate keskuste koherentsust. See on seotud nende keskuste kasvava domineeriva mõjuga, tuues kaasa positiivse, rahuliku, loova ja altruistliku käitumise. Vaadake "Teadvuse areng" |